Balatoni ifjúsági klubok találkozója Balatonbogláron

Az Európai Ifjúsági Hét keretében került sor a balatoni ifjúsági klubok találkozójára Balatonbogláron, a Bábel Camp helyszínen. Az esemény célja a kapcsolatépítés, a tapasztalatcsere és a közös tanulás volt.

A találkozón hat ifjúsági közösség mutatkozott be, különböző jó gyakorlatokat és helyi kezdeményezéseket ismertetve. Többek között szó esett podcastkészítésről Tótvázsonyban, bemutatkozott a nagyvázsonyi Fekete Sereg klub, valamint a keszthelyi Család- és Gyermekjóléti Szolgálat kortárssegítő programja is. Emellett Kapolcs, Küngős, Gyenesdiás és Monostorapáti ifjúsági klubjai is bemutatták tevékenységüket.

A szakmai program részeként Fekete Károly, a Balatoni Integrációs és Fejlesztési Ügynökség vezetőkutatója ismertette a 2025-ös balatoni ifjúságkutatás eredményeit, míg Bálint Andrea a GYIÖT etikai kódexéről tartott előadást.

A délután folyamán három műhelymunka zajlott, ahol a résztvevők gyakorlati tudást szerezhettek az ifjúsági klubok alapításáról, az ifjúságsegítők szerepéről és a Balaton térségében élő fiatalokat érintő kihívásokról.

A találkozó a DEAR program keretében, az EU YOU(th) CARE for Change projekt támogatásával valósult meg.