129 önkéntes, 151 zsák szemét – újra együtt a tisztább környezetért!
Huszonegyedik alkalommal szervezett a Fekete Sereg Ifjúsági Egyesület közösségi patakmeder-takarítást az Eger-patak mentén, amelynek hagyománya 2006-ig nyúlik vissza. Az esemény ötletadója Breuer László volt, a pénzesgyőri Pangea Egyesület egykori elnöke, akinek emléke előtt az idei alkalommal is tisztelegtek a résztvevők.
Az idei akcióban 129 önkéntes vett részt, összesen 16 településről érkezve, többek között Tótvázsonyból, Nagyvázsonyból, Kapolcsról, Tapolcáról és Keszthelyről. A közös munka eredményeként 151 zsák hulladékot gyűjtöttek össze az Eger-patak mentén. Külön öröm volt látni, hogy egyszerre, egyidőben, mennyi fiatal tesz a környezetért.
A begyűjtött hulladék mennyisége és összetétele jól mutatja a környezeti terhelés mértékét: a zsákok mellett több mint 100 gumiabroncs, háztartási gépek (hűtőszekrény, gáztűzhely), elektronikai eszközök, valamint egyéb nagyméretű tárgyak – például bőröndök és trambulinrészek – is előkerültek.
A szervezők bíznak benne, hogy jövőre, Kapolcson találkozva kevesebb hulladék mellett még több közösségi élmény és kapcsolódás valósulhat meg. Egyúttal köszönetüket fejezik ki minden résztvevőnek, aki hozzájárult a környezet megtisztításához.




